home


Анонс подій!


23 квітня
Харківська Олена Григорівна
депутат районної ради

29 квітня
Проценко Наталія Борисівна 
депутат районної ради

         Календар України. Українське ділове мовлення

 

 

Безменов Василь Іванович

     Герой Радянського Союзу, кавалер ордена Леніна.

     Народився у 1914 році в селі Бочкове Вовчанського повіту (зараз Вовчанського району). У 1935 році переселився в Шевченкове, де працював у редакції районної газети «Більшовицька правда». Звідси пішов на фронт захищати Вітчизну від фашистів. У 1941 році брав участь у важких оборонних боях під Смоленськом та Москвою, був поранений. Після закінчення лікування в госпіталі Василь Іванович повернувся на фрон, у рідний 915 артполк.

     У січні 1943 року поблизу станиці Морозівська Ростовської області батарея старшого лейтенанта-артилериста В.І.Безменова вступила в нерівний бій з фашистами. Розстрілявши всі снаряди, артилеристи, позбавлені підтримки піхоти, змушені були відбивати атаки ворога з особистої зброї. Василь Іванович отримав важке поранення, але бойових позицій не залишив, продовжував керувати підлеглими. В цьому бою артилеристи знищили до 200 офіцерів та солдат гітлерівської армії, але   смертю хоробрих  загинув і командир батареї В.І. Безменов. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 березня 1943 року Василю Івановичу Безменову посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

 
 
 
Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Шевченківської районної ради!
Інформаційна відкритість – головний принцип, яким ми керуємося в своїй роботі, тому вважаю за честь запросити Вас на сайт і ознайомитися з діяльністю районної ради та перспективами розвитку на майбутнє.
Наш сайт допоможе краще пізнавати наш чудовий край, знайомитися з доробками наших талановитих аматорів, слідкувати разом з нами за подіями, які відбуваються в районі.
Сподіваюсь на тісну співпрацю, шановні депутати всіх рівнів, жителі та гості нашого району. Буду вдячною кожному мешканцю нашого району за надання цікавого матеріалу, що стосується як історії, так і розвитку нашого району.

З повагою

Голова Шевченківської районної ради Н. Онищенко