home


Анонс подій!


23 квітня
Харківська Олена Григорівна
депутат районної ради

29 квітня
Проценко Наталія Борисівна 
депутат районної ради

         Календар України. Українське ділове мовлення

 

 

Боженко Олександр Гаврилович

     Герой Радянського Союзу, кавалер орденів Леніна, Вітчизняної війни 2-го ступеня, двох орденів Червоної Зірки та медалей.

     Народився у 1915 році в селі Новомиколаївка Новомиколаївської волості Куп’янського повіту (зараз Шевченківського району) в багатодітній сім’ї селянина. Трудову діяльність розпочав за кермом трактора в Старовірівській МТС, обробляв землі новомиколаївського колгоспу імені Ворошилова. У 1937 році був призваний до лав армії, де став танкістом.

     Під час Великої Вітчизняної війни механік-водій танка Т-34 пішов на фронт захищати Вітчизну від фашистів, воював на Сталінградському, Воронезькому та 1-у Українському фронтах. Особливо відзначився Олександр Гаврилович у боях за місто Фастів Київської області. 6-8 листопада 1943 року його танк одним з перших увірвався до окупованого фашистами Фастова, знищив у вуличних боях вісім ворожих гармат, шість кулеметів, два міномети, до шести десятків гітлерівців, захопив дві зенітні батареї, два прожектори та інші трофеї. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 січня 1944 року Олександр Гаврилович Боженко удостоєний звання Герой Радянського Союзу.

     По закінченню війни О.Г.Боженко повернувся до мирної праці, трудився трактористом у рідному колгоспі, освоював цілинні землі Казахстану, пізніше працював мотористом у Баку на Каспійському морі. Там у 1972 році герой війни трагічно загинув.

 
 
 
Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Шевченківської районної ради!
Інформаційна відкритість – головний принцип, яким ми керуємося в своїй роботі, тому вважаю за честь запросити Вас на сайт і ознайомитися з діяльністю районної ради та перспективами розвитку на майбутнє.
Наш сайт допоможе краще пізнавати наш чудовий край, знайомитися з доробками наших талановитих аматорів, слідкувати разом з нами за подіями, які відбуваються в районі.
Сподіваюсь на тісну співпрацю, шановні депутати всіх рівнів, жителі та гості нашого району. Буду вдячною кожному мешканцю нашого району за надання цікавого матеріалу, що стосується як історії, так і розвитку нашого району.

З повагою

Голова Шевченківської районної ради Н. Онищенко