home


Анонс подій!


23 квітня
Харківська Олена Григорівна
депутат районної ради

29 квітня
Проценко Наталія Борисівна 
депутат районної ради

         Календар України. Українське ділове мовлення

 

 

Гарячий Іван Федорович

     Герой Соціалістичної Праці.

     Народився 2 лютого 1912 року в селі Петропілля Бурлуцької волості Зміївського повіту Харківської губернії (зараз Шевченківського району Харківської області).
У 1931 році переїхав на постійне місце проживання в село Огурцівка Куп’янського (с 1935 року - Шевченківського) району, де розпочав працювати в радгоспі «Індустріальний». Був різнорабочим, трактористом, помічником бригадира, з 1937 року - бригадиром тракторної бригади.

     Перед війною Іван Федорович очолив Верхньозорянский відділок радгоспу.

     Під час Великої Вітчизняної війни добровольцем пішов на фронт, воював під Ленінградом, був розвідником, війну закінчив у званні капитана. За героїзм та особисту мужність награджений двома орденами Вітчизняної війни, Червоної Зірки  та медалями.

     У післявоєнні роки, працюючи  керуючим Огурцівського відділку бурякорадгоспу «Індустріальний», колишній фронтовик досяг високих показників у вирощуванні сельськогосподарських культур, щорічно отримуючи по 25-30 ц озимої пшениці, 280-300 ц цукрових буряків, 15 ц насіння цукристих з каждого гектара.

     За досягнуті результати в развитку сільського господарства І.Ф.Гарячий в 1948 році нагороджений орденом Леніна, а 23 червня 1966 року Президія Верховної Ради СРСР присвоїла йому звання Герой Соціалістичної Праці.

     Очолюючи бригаду з виробництва кормів, Іван Федорович зробив гідний внесок і в развиток тваринництва. Він брав активну участь в громадському житті регіону, обирався депутатом Харківської обласної і Шевченківської районної Рад депутатов трудящих, членом партійного бюро господарства.

     Нагороджений двома орденами Леніна, двома орденами Вітчизняної війни, орденами Червної  Зірки, «Знак Пошани» та медалями.
Іван Федорович Гарячий помер 31 жовтня 1991 року, похований в селищі Шевченкове.

 
 
 
Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Шевченківської районної ради!
Інформаційна відкритість – головний принцип, яким ми керуємося в своїй роботі, тому вважаю за честь запросити Вас на сайт і ознайомитися з діяльністю районної ради та перспективами розвитку на майбутнє.
Наш сайт допоможе краще пізнавати наш чудовий край, знайомитися з доробками наших талановитих аматорів, слідкувати разом з нами за подіями, які відбуваються в районі.
Сподіваюсь на тісну співпрацю, шановні депутати всіх рівнів, жителі та гості нашого району. Буду вдячною кожному мешканцю нашого району за надання цікавого матеріалу, що стосується як історії, так і розвитку нашого району.

З повагою

Голова Шевченківської районної ради Н. Онищенко