home
 

         Календар України. Українське ділове мовлення

 

 

Герб району

Опис герба району

Герб району являє собою геральдичний щит (чотирикутний, загострений до низу) розділений на дві частини. У верхній частині щита розміщений герб Харківської області, де зображено «ріг достатку» - символ багатства та кацудей (жезл) – атрибут бога торгівлі. У нижній частині, на блакитному фоні (символізує величність, красоту, ясність) розміщені символи пов’язані з місцевими особливостями нашого краю, природними та економічними умовами. У центрі символічне зображення Сонця на фоні якого сніп пшениці, перев’язаного голубою стрічкою. Навколо гербового щита розташоване золоте дубове листя та колоски пшениці, обвиті синьою стрічкою.

Додаток 2
до рішення ХІІІ сесії ХХІІІ скликання
від 24 квітня 2001 року

ПОЛОЖЕННЯ
про герб Шевченківського району

1. Герб – це символ, офіційна емблема району, в якому відображається його історія, особливості та традиції.
2. Герб району являє собою геральдичний щит (чотирикутний, загострений до низу) розділений на дві частини. У верхній частині щита розміщений герб Харківської області, де зображено «ріг достатку» - символ багатства та кацудей (жезл) – атрибут бога торгівлі. У нижній частині, на блакитному фоні (символізує величність, красоту, ясність) розміщені символи, пов’язані з місцевими особливостями нашого краю, природними та економічними умовами. У центрі символічне зображення Сонця на фоні якого сніп пшениці, перев’язаного голубою стрічкою. Навколо гербового щита розташоване золоте дубове листя та колоски пшениці, обвиті синьою стрічкою.
3. Еталонні зразки герба знаходяться в Шевченківській районній раді та районній державній адміністрації.
4. Герб району може розміщуватися на будинках та в приміщеннях районної ради, районної державної адміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.
5. Герб району може розташовуватися на архітектурних спорудах й користуватися в святкових оформленнях, при виготовленні друкованої рекламно-сувенірної продукції, зображатись на бланках ділових паперів підприємств, закладів, організацій.
6. Використання зображення герба здійснюється за умови отримання дозволу, який видається головою районної ради або головою районної державної адміністрації. Дозвіл або письмова відмова з визначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. Термін дії дозволу – 1 рік. Після закінчення терміну дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.
У дозволі визначається комерційна або некомерційна мета зображення герба. У разі визначення мети як комерційної, заявник зобов’язується сплачувати збір за використання місцевої символіки у розмірі визначеному радою за місцем юридичної адреси заявника.
7. Контроль за виконанням цього Положення покласти на заступника голови Шевченківської районної ради Б.І. Тарасенка.

 

Заступник голови
районної ради                                                                              Б.І. Тарасенко

 
 
 
Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Шевченківської районної ради!
Інформаційна відкритість – головний принцип, яким ми керуємося в своїй роботі, тому вважаю за честь запросити Вас на сайт і ознайомитися з діяльністю районної ради та перспективами розвитку на майбутнє.
Наш сайт допоможе краще пізнавати наш чудовий край, знайомитися з доробками наших талановитих аматорів, слідкувати разом з нами за подіями, які відбуваються в районі.
Сподіваюсь на тісну співпрацю, шановні депутати всіх рівнів, жителі та гості нашого району. Буду вдячною кожному мешканцю нашого району за надання цікавого матеріалу, що стосується як історії, так і розвитку нашого району.

З повагою

Голова Шевченківської районної ради Н. Онищенко