home


Анонс подій!


23 квітня
Харківська Олена Григорівна
депутат районної ради

29 квітня
Проценко Наталія Борисівна 
депутат районної ради

         Календар України. Українське ділове мовлення

 

 

Курильченко Семен Данилович

     Герой Соціалістичної Праці.

     Народився 17 квітня 1910 року в селі Семенівка Бурлуцкой волості Змиївського повіту Харківської губернії (зараз Шевченківського району Харківської області).

     Трудову діяльність розпочав у товаристві спільного обробітку землі «Нова громада» села Семенівка. У 1931 році на базі цього товариства утворився  колгосп «Нова громада», який незебаром перейменували на колгосп імені Петровського, а в 1969 році - на колгосп імені Куйбишева. Працюючи в колективному господарстві, Семен Данилович  виконував різні работи.

     У роки Великої Вітчизняної війни знаходився в діючій армії.

     Демобілізувавшись у 1945 році з рядів Збройних Сил країни, повернувся на батьківщину, його знову призначили керівником рільничої бригади колгоспу імені Петровського.

     У 1947 році бригада виростила високий урожай озимої пшениці, зібравши на площі 17 га по 32,29 ц зерна. 7 травня 1948 року Президія Верховної Ради СРСР за рекордний врожай ранніх зернових культур присвоїла Курильченку Семену Даниловичу звання Герой Соціалістичної Праці.

     У 1949-1950 роках Семен Данилович очолював колгосп «Соцлани» в сусідньому селі Ново-Олександрівка, пізніше, до виходу на пенсію, він працював у рідному колгоспі бригадиром, помер 14 вересня 1994 року, похований в селі Семенівка Шевченківського району.

     Нагороджений орденом Леніна та медалями.

 
 
 
Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Шевченківської районної ради!
Інформаційна відкритість – головний принцип, яким ми керуємося в своїй роботі, тому вважаю за честь запросити Вас на сайт і ознайомитися з діяльністю районної ради та перспективами розвитку на майбутнє.
Наш сайт допоможе краще пізнавати наш чудовий край, знайомитися з доробками наших талановитих аматорів, слідкувати разом з нами за подіями, які відбуваються в районі.
Сподіваюсь на тісну співпрацю, шановні депутати всіх рівнів, жителі та гості нашого району. Буду вдячною кожному мешканцю нашого району за надання цікавого матеріалу, що стосується як історії, так і розвитку нашого району.

З повагою

Голова Шевченківської районної ради Н. Онищенко