home
 
 
 

 

Курильченко Семен Данилович

     Герой Соціалістичної Праці.

     Народився 17 квітня 1910 року в селі Семенівка Бурлуцкой волості Змиївського повіту Харківської губернії (зараз Шевченківського району Харківської області).

     Трудову діяльність розпочав у товаристві спільного обробітку землі «Нова громада» села Семенівка. У 1931 році на базі цього товариства утворився  колгосп «Нова громада», який незебаром перейменували на колгосп імені Петровського, а в 1969 році - на колгосп імені Куйбишева. Працюючи в колективному господарстві, Семен Данилович  виконував різні работи.

     У роки Великої Вітчизняної війни знаходився в діючій армії.

     Демобілізувавшись у 1945 році з рядів Збройних Сил країни, повернувся на батьківщину, його знову призначили керівником рільничої бригади колгоспу імені Петровського.

     У 1947 році бригада виростила високий урожай озимої пшениці, зібравши на площі 17 га по 32,29 ц зерна. 7 травня 1948 року Президія Верховної Ради СРСР за рекордний врожай ранніх зернових культур присвоїла Курильченку Семену Даниловичу звання Герой Соціалістичної Праці.

     У 1949-1950 роках Семен Данилович очолював колгосп «Соцлани» в сусідньому селі Ново-Олександрівка, пізніше, до виходу на пенсію, він працював у рідному колгоспі бригадиром, помер 14 вересня 1994 року, похований в селі Семенівка Шевченківського району.

     Нагороджений орденом Леніна та медалями.

 
 
Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Шевченківської районної ради!
Інформаційна відкритість – головний принцип, яким ми керуємося в своїй роботі, тому вважаю за честь запросити Вас на сайт і ознайомитися з діяльністю районної ради та перспективами розвитку на майбутнє.
Наш сайт допоможе краще пізнавати наш чудовий край, знайомитися з доробками наших талановитих аматорів, слідкувати разом з нами за подіями, які відбуваються в районі.
Сподіваюсь на тісну співпрацю, шановні депутати всіх рівнів, жителі та гості нашого району. Буду вдячною кожному мешканцю нашого району за надання цікавого матеріалу, що стосується як історії, так і розвитку нашого району.

З повагою

Голова Шевченківської районної ради Н. Онищенко