Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 

 

Як пандемія коронавірусу вплинула на реалізацію проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді»
Як пандемія коронавірусу вплинула на реалізацію проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді»

Поділитися новиною:

Як пандемія коронавірусу вплинула на реалізацію проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді»

Обласна газета «Слобідський край» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні реалізує спеціальний проєкт «Будемо жити», що висвітлює вплив пандемії COVID-19 на різні сфери життя Харківщини.

Сьогодні  в рамках проєкту відбудась онлайн-конференція на тему «Як пандемія коронавірусу вплинула на реалізацію проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», що реалізується Харківською обласною радою, спікером якої стала Олена Кулик, начальниця управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради, яка є координаркою партнерського консорциуму цього проєкту.

За словами Олени Кулик, епідемія хвороби COVID-19 та карантинні обмеження змусили проєктну команду оперативно реагувати на виклики та змінити формат роботи і акценти.

 «На жаль, змушені були відкласти до «кращих часів» проведення масових заходів «Ярмарок здоров'я», навчальні поїздки наших сімейних лікарів до країн ЄС для вивчення досвіду та стажування, - зазначила Олена Кулик. - Але, розуміючи важливість інформаційної та консультаційної допомоги сімейним лікарям, які працюють на сільській території, в рамках проєкту ми запустили серію онлайн заходів, які сприяли обізнаності та готовності сільських лікарів до цих викликів”

 Зокрема, проєктна команда запровадила онлайн зустрічі головних лікарів центрів первинної медичної допомоги області з колегами - головними лікарями ЦПМСД, які вже мають практичний досвід роботи в умовах пандемії COVID-19.

 Відбулася трансляція з керівником ЦПМД м. Мукачево Євгеном Мешко, який поділився досвідом організації роботи закладу в умовах пандемії. На час введення карантину в ЦПМСД м. Мукачево вже діяв чіткий алгоритм дій щодо консультування пацієнтів, створення мобільних бригад та налагоджена робота з місцевою владою. Тому їх досвід був цікавим і важливим для наших лікарів первинки.

 Вважливою була онлайн зустріч з головною лікаркою Валківського ЦПМСД Мариною Орловою. У квітні 2020 року у Валківському районі було зафіксовано найбільшу кількість випадків захворювання на COVID-19. Під час зустрічі лікарка поділилася своїм досвідом роботи та викликами, з якими стикнулися.

Також в рамках проєкту системно проводяться онлайн тренінги та навчальні вебінари. Під час навчання учасники отримують роз’яснення щодо організації роботи сімейного лікаря під час пандемії, менеджменту ведення пацієнтів різних категорій з COVID-19 та проведення інтенсивної терапії, налагодження роботи адміністративної команди закладу в онлайн режимі під час карантину, організація дистанційної консультації пацієнтів, а також вирішують юридичні питання роботи ЦПМСД в період карантину і вчаться управляти панічними настроями лікарів та пацієнтів під час пандемії COVID-19”:

 - “Робота сімейного лікаря у часи пандемії COVID-19, актуальні питання та

виклики»;

- “Як налагодити роботу адміністративної команди закладу в онлайн режимі під час карантину;

- “Менеджмент ведення пацієнтів різних категорій з COVID-19”;

- «Приватна практика сімейного лікаря в умовах пандемії COVID-19 та після неї»;

-  “Що по COVID-19. Інтенсивна терапія різних вікових”;

-  “Особливості використання коштів пакету COVID-19 ;

- “Управління панічними настроями лікарів та пацієнтів під час пандемії COVID-19”;

- «Юридичні питання роботи ЦПМСД в період карантину»;

Щоб морально підтримати лікарів первинки та допомогти їм розв’язати екстрені психологічні проблеми, розібратися з власними почуттями та емоціями, проект “Ефективна первинна медицина в громаді” запровадив безкоштовну консультаційну підтримку для лікарів.

 На сайті та сторінці Проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» https://hromadahealthcare.org , а також на офіційній сторінці у Фейсбуці https://www.facebook.com/hromadahealthcare систематично розміщується інформація щодо профілактики та запобіганню COVID-19 для лікарів загальної сімейної практики та пацієнтів:

 - поради та заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції;

- номери телефонів гарячих ліній з коронавірусу;

- список медичних закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19;

- поради щодо дистанційної консультації пацієнтів, створення кол-центрів;

- алгоритми надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу;

- протоколи клінічного ведення пацієнтів з COVID-19 та добірка вебінарів та

онлайн-курсів для лікарів первинної ланки, які допоможуть заощадити час на

пошуки надійної та корисної інформації.

«Наразі проєктна команда активно працює над розробкою найбільш актуальних тематик, нового формату навчання та адвокаційних заходів в умовах карантину, методичних матеріалів для лікарів та закладів первинки Харківської області тощо.  Разом ми допоможемо нашим громадам впоратись із викликами COVID-19 та його наслідками», - підкреслила Олена Кулик

Довідково:

Проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини», втілюється Харківською обласною радою у партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, ГО «Агенція Змін «Перспектива» та ГС «Українсько-Німецька Медична Асоціація».

Проєкт створено задля розбудови ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання міні-грантів для покращення медичних послуг та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик.

Джерело:http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/24886-yak-pandemiya-koronavirusu-vplinula-na-realizatsiyu-proektu-efektivna-pervinna-meditsina-v-gromadi

Web-адреса: shevrayrada.gov.ua/news/id/1038 | Переглядів: 530Дата публікації: 17:08 24.09.2020