Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 

 

Понад 1200 громад отримають інформаційні матеріали про заходи протидії COVID-19 під час виборів
Понад 1200 громад отримають інформаційні матеріали про заходи протидії COVID-19 під час виборів

Поділитися новиною:

Понад 1200 громад отримають інформаційні матеріали про заходи протидії COVID-19 під час виборів

6 жовтня відбувся вебінар «Місцеві вибори в Україні: забезпечення дотримання стандартів під час пандемії». Захід було організовано Програмою «U-LEAD з Європою» спільно з програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

«До 1200 громад отримають інформаційні матеріали щодо заходів протидії COVID-19 для виборців та членів місцевих виборчих комісій. Зараз «U-LEAD з Європою» готується доставити ці матеріали в об'єднані громади. Крім того, ми організуємо разом із Центром громадського здоров’я України чотири вебінари з питань протиепідемічних заходів під час підготовки та проведення місцевих виборів», – заявив директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель.

Стюарт Діксон, член Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, розповів про корисні вказівки для органів влади, що проводять вибори під час кризи в галузі охорони здоров’я. Ці пункти були затверджені у звіті Конгресу «Місцеві та регіональні вибори у великих кризових ситуаціях» від 17 вересня 2020 року.

Дірк Брюер, мер міста Гюрт (Німеччина), де 3 тижні тому відбулися місцеві вибори, розповів про власний досвід організації виборчого процесу під час пандемії та поділився конкретними рекомендаціями, які дозволили провести вибори у Гурті безпечно та можуть бути корисними для України:

  • Потрібно зберігати дистанцію 1,5 м між людьми на виборчих дільницях
  • Вхід до виборчої дільниці – тільки у масках
  • Постійна дезінфекція приміщення для голосування
  • В приміщенні виборчої дільниці одночасно могли перебувати не більше 4 виборців

Член Центральної виборчої комісії Андрій Гевко поділився очікуваннями від місцевих виборів: «Прийдешні вибори мають пройти під гаслом «Голосуй безпечно та відповідально!». Ми маємо забезпечити всі умови, щоб виборці перебували у безпеці на виборчих дільницях, а з іншої сторони – їхній відповідальний вибір впливатиме на якість життя у їхніх громадах». Андрій Гевко також продемонстрував інформаційні матеріали ЦВК про цьогорічні місцеві вибори: https://bit.ly/3d35hlz.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розповів про особливості забезпечення українських муніципалітетів ресурсами при підготовці до місцевих виборів під час пандемії.

Джерело: https://decentralization.gov.ua/news/12860

Web-адреса: shevrayrada.gov.ua/news/id/1088 | Переглядів: 185Дата публікації: 17:02 07.10.2020