Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 

 

На Харківщині запроваджується новий конкурс медичних мінігрантів
На Харківщині запроваджується новий конкурс медичних мінігрантів

Поділитися новиною:

На Харківщині запроваджується новий конкурс медичних мінігрантів

На пленарному засіданні сесії Харківської обласної ради сьогодні депутати підтримали ініціативу запровадження в регіоні обласного конкурсу мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді» та затвердили Положення про нього.

«З метою посилення спроможності територіальних громад Харківської області, розбудови ефективної системи надання медичних послуг населенню та забезпечення сталості Проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», що реалізується в Харківській області за підтримки Європейського Союзу, пропонується запровадити новий конкурс», – пояснив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

В умовах децентралізації та набуття громадами нових повноважень, в тому числі щодо надання медичних послуг мешканцям на своїй території, необхідним є пошук нових підходів до організації ефективної системи охорони здоров’я, поліпшення матеріально-технічної бази медичних закладів, створення сучасних умов праці для персоналу та покращення  медичного обслуговування населення».

Основні завданнями конкурсу:

  • підтримка розвитку ефективної системи надання медичних послуг, впровадження стратегічних планів розвитку медицини, придбання сучасної медичної апаратури та обладнання з метою поліпшення матеріально-технічної бази медичних закладів, створення сучасних умов праці та медичного обслуговування населення, в тому числі людей з інвалідністю;
  • об’єднання ресурсів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України, для покращення системи надання медичних послуг;
  • впровадження інновацій в системі надання медичних послуг населенню та підвищення їх якості.

Положенням про Конкурс визначено, що участь у ньому братимуть органи місцевого самоврядування, які є засновниками (співзасновниками) закладів охорони здоров’я. Мініпроєкти мають бути реалізовані на території Харківської області, мають бути некомерційними, спрямовані виключно на оснащення медичних закладів сучасним медичним обладнанням та спеціальною апаратурою. Перевага надаватиметься мініпроєктам, реалізація яких планується на сільських територіях.

Загальний бюджет мініпроєкту в рамках Конкурсу складає до 500 тис. грн. Мініпроєкти виконуються на умовах обов’язкового співфінансування. Максимальна сума співфінансування (субвенції) з обласного бюджету не перевищує 70% вартості мініпроєкту.

«Для обласної ради як представника спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області співпраця з територіальними громадами у реформуванні медицини, впровадження інновацій в системі надання медичних послуг населенню та підвищення їх якості є одним з надважливих завдань», – підкреслив голова обласної ради Сергій Чернов.

Джерело: http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25022-na-kharkivshchini-zaprovadzhuetsya-novij-konkurs-medichnikh-minigrantiv

Web-адреса: shevrayrada.gov.ua/news/id/1109 | Переглядів: 196Дата публікації: 13:28 15.10.2020