Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 

 

Сергій Чернов: Необхідно створити реєстр службовців місцевого самоврядування, які незабаром потребуватимуть працевлаштування чи перепрофілювання
Сергій Чернов: Необхідно створити реєстр службовців місцевого самоврядування, які незабаром потребуватимуть працевлаштування чи перепрофілювання

Поділитися новиною:

Сергій Чернов: Необхідно створити реєстр службовців місцевого самоврядування, які незабаром потребуватимуть працевлаштування чи перепрофілювання

За участю президента Української асоціації районних та обласних рад, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова відбулося онлайн-обговорення нагальних питань, що виникають у зв’язку з реформуванням місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, в тому числі перспектив працевлаштування вивільнених посадових осіб.

Нарада, організована Національним агентством України з питань державної служби, відбувалася за представництва у спілкуванні Мінрегіону, Державного центру зайнятості, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та профільних експертів.

За словами голови Нацагентства Наталії Алюшиної, мета заходу – скоординувати зусилля всіх гілок влади, аби підготувати певні запобіжники і не втратити професіоналів, на підготовку яких держава витратила значні фінансові і часові ресурси. А також щоб сервісний фукнціонал у зв’язку з реорганізацією служб на місцях не скоротився.

Як повідомив Сергій Чернов, нещодавно Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області організувала зустріч з представниками профспілкових організацій, Національного агентства України з питань державної служби, центру зайнятості, місцевого самоврядування та державних адміністрацій, щоб проаналізувати ситуацію.

За оперативними даними по Харківській області 2700 осіб – працівники місцевого самоврядування та державних адміністрацій – потенційно потребуватимуть працевлаштування. Виконавча влада – тільки 25%, в основному – органи місцевого самоврядування – сільські селищні ради, де виконавчі апарати були невеликі, по чотири-п’ять осіб. Певна частина з них перейде до апаратів рад об’єднаних громад, декому, можливо, вдасться організувати власну справу.

«Але я вважаю, що має бути реєстр, формувати який за дорученням мають обласні державні адміністрації. Обласні ради, асоціації органів місцевого самоврядування готові сприяти у цій роботі, формувати разом з Національним агентством державної служби робочі групи, які б постійно цим займалися. Щоб визначити, скільки фахівців тієї чи іншої спеціальності потребуватимуть допомоги у працевлаштуванні. Підготувати програми перепідготовки. Долучити до цього Академію державного управління, відповідні міжнародні проєкти. Щоб люди отримали знання, сертифіковані належним чином. Для цього має бути координація і на держаному рівні та на рівні регіонів».

Сергій Чернов вважає, що досвідчені фахівці, які професійно та сумлінно виконують свої обов’язки у місцевих органах влади, не мають бути залежними від перебігу політичних подій, тих чи інших змін у структурі державного управління.

В ході обговорення учасники заходу підтримали ідею президента УАРОР Сергія Чернова щодо формування реєстру службовців, які потребуватимуть працевлаштування чи перепрофілювання. Водночас доречним вважають підготувати реєстр потреб - затребуваних фахівців і спеціальностей у громадах та районах, щоб ці два реєстри запиту і потреб були функціональними складовими загального плану дій держави у питаннях кадрової політики щодо посадових осіб місцевого самоврядування і держслужбовців.

Джерело: http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25201-sergij-chernov-neobkhidno-stvoriti-reestr-sluzhbovtsiv-mistsevogo-samovryaduvannya-yaki-nezabarom-potrebuvatimut-pratsevlashtuvannya-chi-pereprofilyuvannya

Web-адреса: shevrayrada.gov.ua/news/id/1174 | Переглядів: 274Дата публікації: 14:24 12.11.2020