Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 

 

Шевченківське бюро правової допомоги інформує
Шевченківське бюро правової допомоги інформує

Поділитися новиною:

Шевченківське бюро правової допомоги інформує

«Про е-декларування»

Декларування доходів — це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).

Відповідно до норм Податкового кодексу України громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розподіляються на дві категорії:

особи, які зобов’язані подати річну декларацію;

особи, які мають право подати декларацію.

Одним із способів подачі декларації є направлення її засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу (е-декларація).

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника податків, відомостей щодо нарахованих/виплачених доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

 

Як заповнити е-декларацію?

 

1. Отримання електронного підпису (ключа).

Для реєстрації особи в електронному кабінеті та заповнення е-декларації, необхідно отримати електронний підпис (ключ), через Приватбанк або будь-який акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК). Для оформлення підпису знадобиться паспорт громадянина України та довідка про присвоєння ідентифікаційного номера.

2. Розяснення щодо заповнення електронних декларації.

Інформацію та роз’яснення щодо заповнення е-декларації ви маєте можливість на офіційному YouTube каналі НАЗК, за посиланням:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLQCyS3bbFoFeuoklIgRpc4vmWf3R7aJnk

Також, попередньо зареєструвавшись, ви маєте можливість пройти онлайн-курс «Декларуй доброчесно!» (розміщений на офіційному сайті НАЗК):

https://edx.prometheus.org.ua/courses/course-v1:NAZK+FD101+2018_T3/about

3. Здійснення входу до особистого «електронного кабінету».

Вхід до електронного кабінету здійснюється за посиланням: https://portal.nazk.gov.ua/login

4. Отримання відомостей про доходи.

Для отримання відомостей про себе з Держреєстру фізична особа звертається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу у разі, якщо фізична особа тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання, подає документ, що посвідчує особу, та заяву за формою № 10ДР. Представник додає до заяви за формою № 10ДР довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей з Держреєстру, документ, що посвідчує особу такого представника, та ксерокопію (з чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя.

Також інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Держреєстру можна отримати у приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету платника з використанням електронного цифрового підпису фізичної особи. Вхід до особистого кабінету Електронного кабінету платника за адресою: https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/login

Більше корисної інформації за посиланням:

http://zp.sfs.gov.ua/data/material/000/211/284884/Dov_dka_pro_dohodi.pdf

5. Заповнення персональних даних та відомостей. Використання функції «Чорнетка».

Звертаємо увагу, що заповнювати декларацію можна поетапно (не в один день) – чорновик зберігається автоматично. Це надасть Вам можливість перевірити корректність поданих вами даних.

6. «Подання» декларації.

Після внесення даних та збереження декларації, як основного документа (без відмікти «чорнетка»), Ви підтверджуєте всі надані вами дані та передаєте їх до НАЗК.

Зверніть увагу! Декларант має право надіслати виправлено декларацію прогягом 7 днів. В разі пропуску цього терміну, необхідно буде офіційно звертатись до НАЗК із заявою та отримати дозвіл.

Нагадуємо!

Подати щорічну декларацію до 01 квітня 2019 року мають посадові особи юридичної особи публічного права та особи, уповноважені на виконання функцій держави і місцевого самоврядування.

Останній день подачі декларації – 31 березня 2019 року.

Отримати правову консультацію з питань відповідальності за несвоєчасне подання е-декларації про доходи, подання недостовірних відомостей та з інших правових питань, Ви маєте можливість в найближчому Бюро правової допомоги, за адресою:

смт. Шевченкове, вул. Лермонтова, 7

Телефон колл-центру системи БПД:  0 800 213 103

Web-адреса: shevrayrada.gov.ua/news/id/148 | Переглядів: 642Дата публікації: 15:16 28.02.2019