Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 

 

Важлива інформація

Важлива інформація

Поділитися новиною:

Важлива інформація

Роз'яснення Держпродспоживслужби щодо профілактики захворювань, пов'язаних з вживанням питної води

 

Життя та здоров’я людини тісно пов’язані з навколишнім середовищем, де одним із найважливіших компонентів є вода. Невідповідність питної води санітарно-мікробіологічним вимогам є основною причиною підвищення захворюваності серед населення на такі інфекційні захворювання, як вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, холера, ротавірусні інфекції, тощо, а також хвороби, пов’язані з хімічним забрудненням води, серед них і водно-нітратна метгемоглобінемія.

Ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо перших трьох років життя, пов’язаний, насамперед, із недосконалістю ферментних систем організму, біохімічних процесів, що відбуваються в ньому. Фактором передачі вищезазначеного захворювання може бути овочевий сік, молочна суміш, що готуються на воді, забрудненій нітратами.

Симптоми хвороби у немовлят проявляються у вигляді синюшності носо-губного трикутника, мочок вух, кінчиків пальців рук та ніг, задишки, тахікардії, запаморочення, судом. В дітей, які вражені цією хворобою, може бути блювота і пронос. У екстремальних випадках відзначається слиноутворення. Гостре нітратне отруєння у дітей в 7-8 % випадків закінчується смертю. Найчастіше випадки метгемоглобінемії трапляються в сільських регіонах, де використовується вода з колодязів. Тому категорично заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативні показники.

Централізоване водозабезпечення населення Шевченківського району здійснюється комунальними водогонами КП «АКВА», КП «Джерело», КП «Верба 2013», КП «Добробут» та відомчими водогононами.  Децентралізоване водопостачання забезпечується за рахунок колодязів громадського користування, які знаходяться на балансі органів місцевого самоврядування.

Вода з колодязів, має високий рівень бактеріального,  вірусологічного забруднення та інші фактори. Причинами незадовільної її якості залишаються  непостійний склад природних вод в залежності від пори року, недостатня їх захищеність від забруднення, проникнення забруднення вище розташованих водовмісних горизонтів  при застосовувати в сільському господарстві та приватному секторі мінеральних та органічних добрив.

З метою профілактики ряду інфекційних  захворювань,  ймовірним фактором яких може бути неякісна питна вода,  Шевченківський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області  рекомендує вживати воду виключно гарантованої якості, воду для пиття тільки після кип’ятіння або після проведення додаткового очищення та знезараження. Для попередження негативного впливу на здоров’я населення нітратів, які можуть знаходитися у воді приватних колодязів і свердловин, та запобігання виникненню отруєнь пов’язаних з підвищенням нітратів — не  вживати таку воду взагалі. Для приготування їжі та питних цілей дітей до 3-х років використовувати фасовану або бутильовану воду гарантованої якості.  Майте на увазі, що забруднена нітратами вода навіть у смертельних дозах — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком. Забруднену нітратами воду можна використовувати для технічних цілей: миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях, тощо.

Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність.

При перших ознаках отруєння негайно звертайтеся за медичною допомогою!

 

Web-адреса: shevrayrada.gov.ua/news/id/623 | Переглядів: 432Дата публікації: 16:49 29.04.2020