Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 

 

Обласна рада підготувала звернення щодо недопущення порушення Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад»
Обласна рада підготувала звернення щодо недопущення порушення Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

Поділитися новиною:

Обласна рада підготувала звернення щодо недопущення порушення Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

Про це повідомив Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час пресконференції у Харківському прес-клубі.

Коментуючи набуття чинності змін до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме передачу Уряду повноважень визначати адміністративні центри та встановлювати межі територіальних громад, Сергій Чернов пояснив, чому це критично сприймається представниками місцевого самоврядування.  «Позиція моя та моїх колег – голів обласних та районних рад, представників органів місцевого самоврядування дуже проста. Вона полягає не в тому, щоб критикувати сам закон, а щоб продовжити реформу децентралізації та робити наступні кроки.

Ми погоджуємося з необхідністю прийняття законів, які дозволять продовжувати реформу місцевого самоврядування, робити подальші кроки в напрямку децентралізації влади. Критику викликали зміни до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», які сьогодні набувають чинності.  А саме, у процесі формуванні спроможних територіальних громад, визначенні їх адміністративних центрів, а також при створенні укрупнених районів чинна редакція закону не містить механізмів погодження з органами місцевого самоврядування. Навіть президентська вертикаль, обласні державні адміністрації виключені з цього процесу. Усі повноваження передаються виключно Кабінету Міністрів.

Таким чином, нова редакція Закону, по-перше, не відповідає Конституції України. По-друге, протирічить Європейській Хартії місцевого самоврядування, у п’ятому розділі якої чітко написано, що зміни меж органів місцевого самоврядування не можуть здійснюватися без з’ясування думки відповідних місцевих громад. Крім того, не узгоджується з чинним Законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та низкою інших нормативно-правових актів. Можна сказати, що просто не відповідає здоровому глузду.

Ми вважаємо, що підготовка Перспективних планів, які обласні державні адміністрації затверджують та направляють  Уряду, має відбуватися відповідно до урядової методики, що передбачає зібрання, слухання в громадах, органах місцевого самоврядування, відповідні консультації з Міністерством регіонально розвитку і так далі.

На жаль, минулого року обласні ради були позбавлені повноважень участі у підготовці Перспективних планів. Ми погодилися з тим, що держава передала прийняття цих рішень виконавчій влади, але якщо все буде прозоро, логічно та на користь людей, а не закрито, «в кулуарах», - вважає Сергій Чернов.

Щоб навести приклад,  Сергій Чернов нагадав, що місяць тому  Уряд затвердив перспективний план формування територій громад по Харківській області, який досі не оприлюднений. «Ми отримали лише інформацію від Народних депутатів, які сказали, що рішення Уряду не відповідає перспективному плану, затвердженому обласною державною адміністрацією. Що приховувати, якщо рішення відповідає перспективному плану, підготовленому на основі законів та всіх нормативних документів? І це стосується не тільки Харківської області, а й інших регіонів, бо вони теж піднімають аналогічні питання», - зазначив він.

«Враховуючи це, обласна рада на наступній сесії 28 травня готується прийняти звернення до Президента, Парламенту та Уряду України щодо недопущення порушення Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Проєкт рішення підготовлений на звернення громад Нововодолазького, Зміївського, Первомайського, Харківського та інших районів», - повідомив Сергій Чернов.

Web-адреса: shevrayrada.gov.ua/news/id/656 | Переглядів: 503Дата публікації: 16:05 14.05.2020