Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 

 

Зміни до Конституції мають гарантувати здійснення місцевого самоврядування на всіх рівнях влади
Зміни до Конституції мають гарантувати здійснення місцевого самоврядування на всіх рівнях влади

Поділитися новиною:

Зміни до Конституції мають гарантувати здійснення місцевого самоврядування на всіх рівнях влади

Сьогодні у Києві представники національних асоціацій органів місцевого самоврядування обговорювали перспективи змін до Конституції України та напрацьовували спільну позицію для усіх рівнів самоврядування. Українську асоціацію районних та обласних рад представляв президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Підтримуючи необхідність змін до Основного закону в частині місцевого самоврядування, Сергій Чернов наголосив, на тому, що новації мають відповідати концептуальним засадам реформи:

«Зміни до Конституції повинні мати системний характер в руслі децентралізації та відповідати Європейській хартії місцевого самоврядування. А також забезпечити гарантії здійснення місцевого самоврядування на всіх рівнях влади».

Саме на збереженні інститутів представницьких органів на всіх рівнях владної шкали – місцевому-субрегіональному-регіональному, забезпеченні повсюдності самоврядування, наполягає Українська асоціація районних та обласних влад. На думку представників Асоціації, районні ради мають залишитися в системі національного державного управління, на противагу точки зору про недоцільність самоврядування на субрегіональному рівні.

«Район – самостійний рівень адміністративно-територіального устрою, тому необхідна повноцінна система органів публічної влади. Це єдиний шлях забезпечити на цьому рівні дотримання принципу народовладдя, народного представництва та контролю. Саме через представницький орган – раду створюється гарантія легітимності й ефективності публічного владного управління. Кожен рівень адмінтерустрою вимагає формування дієвої системи органів публічної влади, що має включати: представницькі та виконавчі органи, виборні та призначувані, державні та самоврядні», -наголосив президент Асоціації Сергій Чернов.

УАРОР пропонує віднести до повноважень районних рад та їх виконавчих органів затвердження відповідних програм програми соціально-економічного та культурного розвитку й бюджетів; управління спеціалізованих освітніх та медичних закладів, об’єктів водного, лісового, сільського господарства, культури і туризму тощо; будівництво і утримання доріг; утворення та управління комунальними підприємствами.

Також серед питань, розгляд яких ініціювала Українська асоціація районних та обласних рад, фінансові гарантії місцевого самоврядування, трирівнева система адміністративно-територіального устрою, формування інституту префекта та його взаємовідносини з органами місцевого самоврядування, повноваження рад базового та регіонального рівня.

Джерело: http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/24211-sergij-chernov-zmini-do-konstitutsiji-mayut-garantuvati-zdijsnennya-mistsevogo-samovryaduvannya-na-vsikh-rivnyakh-vladi

Web-адреса: shevrayrada.gov.ua/news/id/728 | Переглядів: 348Дата публікації: 15:18 05.06.2020