Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 

 

Олексій Чернишов взяв участь у Консультативній раді з питань місцевого самоврядування у Парламенті
Олексій Чернишов взяв участь у Консультативній раді з питань місцевого самоврядування у Парламенті

Поділитися новиною:

Олексій Чернишов взяв участь у Консультативній раді з питань місцевого самоврядування у Парламенті

25 червня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов взяв участь у засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування

щодо стану реалізації реформи територіальної організації державної влади та місцевого самоврядування і законодавчої стратегії в умовах її завершального етапу. Захід відбувся під головуванням Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та за участю голів Комітетів Верховної Ради України, народних депутатів, представників органів місцевого самоврядування, голів всеукраїнських асоціацій ОМС.

Під час засідання Олексій Чернишов наголосив, що наразі є нагальна потреба узгодити позиції для досягнення мети реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Адже на Уряд та Парламент покладена велика відповідальність успішно її провести і завершити.

«Хочу підкреслити, що ми проводимо реформу в два етапи. Перший етап – в рамках чинної Конституції охоплює 2020-й і частково 2021 рік. Другий – після внесення змін до Основного Закону (орієнтовно 2021-2023 роки),  стосуватиметься формування повноцінних спроможних ОМС, зокрема, виконавчих органів облрад», - зазначив Міністр.

Олексій Чернишов нагадав, що 12 червня Уряд визначив адміністративні центри та затвердив території 1470 громад і створив основу для проведення чергових місцевих виборів в територіальних громадах у 2020 році. Також було схвалено проект постанови ВРУ про утворення та ліквідацію районів, який наразі зареєстрований у Парламенті та потребує якнайшвидшого прийняття.

Із затвердженням територіальної основи наступним кроком, як це визначено календарним планом реформи, є формування системи територіальної організації влади та визначення повноважень, ресурсів і відповідальності органів влади. Робоча група при Мінрегіоні за участі інших ЦОВВ та Асоціацій органів місцевого самоврядування підготувала проекти нових редакцій законів про місцеве самоврядування, місцеві державні адміністрації та зміни до Бюджетного кодексу.

Міністр зазначив, що ключова позиція в частині розмежування повноважень  -- це передача більшості повноважень органам місцевого самоврядування базового рівня.

«Сьогодні триває дискусія щодо доцільності утворення районних рад. Але ми виходимо з того, що на даному етапі реформа відбувається в рамках чинної Конституції, якою передбачено утворення райрад. За районними радами закріплено незначний обсяг повноважень, в першу чергу управління майном на перехідний період, та розмежування майна між тергромадами. На обласному рівні суттєвих змін не передбачено. Серед делегованих повноважень облрад – це перш за все питання регіонального розвитку. За місцевими державними адміністраціями залишаються повноваження, визначені Конституцією», - повідомив Олексій Чернишов.

Міністр наголосив, що повноваження ОМС мають бути підкріплені відповідними фінансовими ресурсами для їх забезпечення. Саме тому Мінрегіон розробив зміни до Бюджетного кодексу України, якими, зокрема, передбачається, що бюджети базового рівня - сільські, селищні та міські - матимуть однакові доходи та видатки, розмежовується перелік доходів бюджетів базового рівня та районних бюджетів. Левова частка доходів районних бюджетів передаються на базовий рівень, а саме ПДФО, рентна плата за ліс, нафту і газ, орендна плата за водні об’єкти, плата за адміністративні послуги. Також усі бюджети базового рівня будуть на прямих відносинах з Держбюджетом.

Джерело:https://www.kmu.gov.ua/news/oleksij-chernishov-vzyav-uchast-u-konsultativnij-radi-z-pitan-miscevogo-samovryaduvannya-u-parlamenti

Web-адреса: shevrayrada.gov.ua/news/id/792 | Переглядів: 539Дата публікації: 11:48 26.06.2020