Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 

 

"Питання змін меж областей - скринька Пандори", - Віталій Безгін
\"Питання змін меж областей - скринька Пандори\", - Віталій Безгін

Поділитися новиною:

"Питання змін меж областей - скринька Пандори", - Віталій Безгін

Питання включення Коцюбинського в межі Києва має бути системно врегульоване, оскільки стосується не тільки території столиці, а й зміни території області.

Про це у відповіді на запитання мера Києва Віталія Кличка під час круглого столу "Новий адміністративно-територіальний устрій України" в Інституті Горшеніна повідомив нардеп від "Слуги народу", голова підкомітету з питань адмінтерустрою Віталій Безгін, пише Лівий Берег.

Він пояснив, що смт Коцюбинське спочатку було так званою матрьошкою - підпорядковувалося раді Ірпеня, хоч і не межувало з цим містом, оскільки є анклавом Києва. Згодом Київська ОДА виокремила його як окрему громаду.

"Далі почалася історія про непрості стосунки з представниками громадського середовища у приєднанні до Києва. Але ще є нюанси, тому що люди - за, Київ - за, по інфраструктурі все зрозуміло, ми теж за, але давайте дотримуватися норм закону і процедур. Наразі питання полягає в зміні меж території, тобто меж міста Києва, але в тому числі і зміни меж Київської області, що вже не так просто врегулювати. Плюс ще один момент - чому ми дуже обережні в цьому контексті - попри те, що в нас питання зміни областей актуальне і на межі Хмельницької області, - це скринька Пандори. Оскільки тільки-но ми відкриваємо такий інструмент, одразу починаються політичні спекуляції з приводу питань Донецької і Луганської областей. Давайте зважено шукати рішення", - закликав Віталій Безгін.

Нагадаємо, що у вересні 2018 року Київська міська рада просила парламент розглянути приєднання селища Коцюбинське Київської області до столиці, і раніше Коцюбинське погодилося створити агломерацію з Києвом.

У липні цього року мер Києва, голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко повторно виступив за приєднання Коцюбинського до Києва.

16 липня Рада включила селище Коцюбинське до Бучанського району Київської області.

Джерело: https://decentralization.gov.ua/news/12645

Web-адреса: shevrayrada.gov.ua/news/id/865 | Переглядів: 582Дата публікації: 14:36 21.07.2020