home
 


Анонс подій!

 

22 лютого
Мельничук Олег Васильович
Депутат районної ради
Чепіль Людмила Григорівна 
Сподобівський сільський голова
 

 

Звернення до Президента України

За підписами голови Шевченківської райдержадміністрації В.В. Лахно та голови Шевченківської районної ради В.І. Гарячого, на вимогу територіальної громади Шевченківського району та за дорученням депутатів  районної ради V скликання, прийняте на пленарному засіданні XLIII сесії районної ради 26 серпня 2010 року звернення щодо  затягування термінів ліквідації складу ракетного пального (гептилу) та його окислювача (меланжу) у військовій частині А 2136 в с. Первомайське Шевченківського району, направлене  до Президента України Віктора Федоровича Януковича

 
УКРАЇНА

ШЕВЧЕНКІВСЬКА РАЙОННА РАДА

ШЕВЧЕНКІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


63601, сел. Шевченкове, Харківської області, вул. Лермонтова 2
тел., факс: (251) 5-12-50, тел.: (251) 5-16-69

Президенту України
Януковичу В. Ф.

Ваше Високодостойносте Пане Президенте!

     За вимогою територіальної громади Шевченківського району Харківської області змушені звернутися до Вас з приводу затягування термінів ліквідації складу ракетного пального (гептилу) та його окислювача (меланжу) у військовій частині А 2136 в с. Первомайське.
    Ця військова частина – найбільше сховище меланжу в нашій країні. Тут зберігається понад 5 тисяч тонн небезпечної речовини. Даний об’єкт знаходиться в кінці списку з вивезення речовин за межі України і, на жаль, терміни його вивезення в Росію за кошти ОБСЄ неодноразово змінювались на більш пізні. Ось і зараз військові не обіцяють розпочати ліквідацію сховища раніше 2012 року.
    Жителів району, і особливо найближчих до військової частини населених пунктів, питання скорішої ліквідації складу дуже хвилює, оскільки резервуари з меланжем «дихають», і відбуваються викиди окислювача, з яких утворюються отруйні хмари. Цьогорічна спека додає особливої тривоги, і  жителі району збільшення захворюваності серед населення пов’язують з дією означених отруйних речовин.
    За пропозицією вчених Національного політехнічного університету «Харківський політехнічний інститут» та провідних спеціалістів ЗАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» та «Оргхім» розроблено технологію розщеплення меланжу на вихідні складові, які можна використовувати в подальшому для вироблення  мінеральних добрив. За твердженням вчених та виробничників процес розкладання відбуватиметься безпосередньо на території, де зберігається меланж, у будь-який час року без екологічного навантаження на навколишнє середовище.
    У випадку, якщо Уряд України дасть харківським вченим зелене світло й виділить фінанси, встановити установку й розпочати процес розкладання меланжу можна вже через кілька місяців та закінчити його на протязі року, до початку футбольного турніру Євро-2012, ігри якого будуть проводитися в м. Харкові.
    В зв’язку з вищевикладеним, прохаємо Вас, пане Президенте, підтримати пропозицію харківських вчених та спеціалістів ЗАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» та «Оргхім» щодо  переробки меланжу безпосередньо на території військової частини за рахунок коштів Державного бюджету.
    В разі недоцільності такої пропозиції просимо Вас  звернути увагу на дану проблему та посприяти у вирішенні питання утилізації меланжу та гептилу, що зберігається в с. Первомайське Шевченківського району, Харківської області в найкоротші терміни.
   Жителі району зацікавлені в якнайскорішій ліквідації небезпечного сховища в будь-який спосіб і мають надію, що при Вашій підтримці Урядом України буде вжито необхідних заходів з цього приводу.

Прийнято на пленарному засіданні
ХLІІІ сесії Шевченківської районної ради
У скликання 26 серпня 2010 року

 

   За дорученням депутатів Шевченківської
   районної ради У скликання

           Голова                                                            Голова районної
     районної ради                                                державної адміністрації
                  В. Гарячий                                                              В. Лахно                  

 
 
Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Шевченківської районної ради!
Інформаційна відкритість – головний принцип, яким ми керуємося в своїй роботі, тому вважаю за честь запросити Вас на сайт і ознайомитися з діяльністю районної ради та перспективами розвитку на майбутнє.
Наш сайт допоможе краще пізнавати наш чудовий край, знайомитися з доробками наших талановитих аматорів, слідкувати разом з нами за подіями, які відбуваються в районі.
Сподіваюсь на тісну співпрацю, шановні депутати всіх рівнів, жителі та гості нашого району. Буду вдячною кожному мешканцю нашого району за надання цікавого матеріалу, що стосується як історії, так і розвитку нашого району.

З повагою

Голова Шевченківської районної ради Н. Онищенко