home
 
 
 

 

Поправка Павло Венедиктович

      Герой Радянського Союзу, кавалер орденів Леніна, Червоної Зірки та медалей.

     Народився у 1914 році на Полтавщині. Трудову діяльність розпочав будівельником в селі Первомайське Шевченківського району, звідси пішов на фронт. У роки Великої Вітчизняної війни – старшина 318-ї Новоросійської стрілецької дивізії. У листопаді 1943-го брав участь у знаменитій Керченській десантній операції. Разом з бойовими побратимами він кілька днів і ночей відбивав запеклі атаки ворога, утримуючи плацдарм до підходу головних сил радянських військ.

     Подвиг тридцяти чотирьох десантників, серед яких і Павло Венедиктович Поправка, було високо оцінено Батьківщиною – всі вони Указом Президії Верховної Ради СРСР від 18 листопада 1943 року удостоєні звання Герой Радянського Союзу.

     Після закінчення війни фронтовик повернувся в село Первомайське до мирної професії будівельника, працював у радгоспі «Борівський». Пізніше виїхав до Харкова, де й помер.

 
 
Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Шевченківської районної ради!
Інформаційна відкритість – головний принцип, яким ми керуємося в своїй роботі, тому вважаю за честь запросити Вас на сайт і ознайомитися з діяльністю районної ради та перспективами розвитку на майбутнє.
Наш сайт допоможе краще пізнавати наш чудовий край, знайомитися з доробками наших талановитих аматорів, слідкувати разом з нами за подіями, які відбуваються в районі.
Сподіваюсь на тісну співпрацю, шановні депутати всіх рівнів, жителі та гості нашого району. Буду вдячною кожному мешканцю нашого району за надання цікавого матеріалу, що стосується як історії, так і розвитку нашого району.

З повагою

Голова Шевченківської районної ради Н. Онищенко