home
 

         Календар України. Українське ділове мовлення

 

 

Шевченківщина мистецька

     До мережі закладів культури Шевченківського району входить 51 заклад:
- 24 клуби;
- 24 бібліотеки;
- районний краєзнавчий музей;
- дитяча музична школа;
- централізована бухгалтерія.
         Протягом 2008-2010 років проводиться значна робота по розширенню та покращенню гуртків художньої самодіяльності. В цілому по району працюють 77 колективів художньої самодіяльності, два колективи мають звання « народний»  це - молодіжний театр районного будинку культури, який розпочав свою роботу в 1982 році, а в 1986 році було присвоєно звання « народний» керівником якого є Пономарьова Наталія Сергіївна та Гетьманівський фольклорний ансамбль « Берізка» керівником якого є  Дворнік Олена Анатоліївна.
        Народний театральний колектив Шевченківського районного будинку культури за період свого існування має досить широкий репертуар у своєму  арсеналі. Постійно приймає участь у регіональних , обласних фестивалях і конкурсах, займає призові місця. 
Фольклорний ансамбль « «Берізка» був заснований в 1982 році. В 2006 році ансамблю присвоєно звання  «народний» .За період своєї роботи колектив зібрав до свого репертуару понад 100 пісень та старовинних обрядів. Приймали участь у регіональних, обласних конкурсах, фестивалях і займали призові місця. Колектив « Берізка» відомий і шанований не лише на Шевченківщині, а і далеко за її межами.  


За період 2008-2010 років колективи району приймали участь у обласних, регіональних, міжнародних конкурсах та фестивалях і займали почесні призові місця:


-ІІ місце у Всеукраїнському фестивалі патріотичної пісні « Афганістан звучить в моїй душі» м.Миколаїв – 2008 р


-І місце у регіональному фестивалі – конкурсі вокальної музики, присвяченої пам’яті народної артистки України О.Петрусенко 2008р


- ІІ місце у регіональному фестивалі – конкурсі аматорського кіно і
фото» Кадр» м. Харків 2008р


- ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі читців ім..Т.Г.Шевченка « Вічне слово Кобзаря» м.Київ 2008 р
        
- ІІ місце у регіональному фестивалі - конкурсі вокальної музики, присвяченої пам’яті народної артистки України О.Петрусенко 2009 р


-І місце у регіональному фестивалі - конкурсі молодіжної естрадної пісні « Цвіт папороті» с.Моначинівка 2009 р


- І місце в конкурсі на краще купальське дерево» Мареночка - Купалочка» регіонального фестивалю пісенно - обрядового фольклору  «Сьогодні Купала, а завтра Івана» с. Сковородинівка 2009 р


- ІІ місце у регіональному фестивалі – конкурсі виконавців естрадної пісні « Золота осінь» 2009 р


- ІІ місце у міжнародному конкурсі - фестивалі виконавців естрадної пісні « Жива вода» м. Дергачі 2009 р


- Гран-при у Відкритому обласному фестивалі – конкурсі гумору  «Шельменко вітає» м. Харків


- Диплом у номінації « За яскраве втілення української поетичної традиції» у регіональному конкурсі читців « Вічне слово Кобзаря» 2010 м.Харків
 
 -ІІ та ІІІ місце у міжнародному конкурсі - фестивалі виконавців естрадної пісні « Жива вода-2010 р».м.Дергачі


Досягнення учнів дитячої музичної школи:


- ІІ місце у конкурсі академічного малюнку м. Харків 2010 р
 
- Гра-при у обласному конкурсі - виставці до 65-річчя Перемоги  «Україна в серці моєму» м. Харків 2010 р


- І місце – у номінації « Найкраще виконання української пісні» регіонального фестивалю - конкурсу виконавців молодіжної естрадної пісні « Цвіт папороті» с. Моначинівка.


У поточному році вокальний ансамбль « Зоряни» під керівництвом  заслуженого працівника культури України Ю.Бєсєди пройшов атестацію на присвоєння звання « народний».
У репертуарі   колективу велика кількість обробок українських народних пісень та авторських пісень Ю.Бєсєди .  


   Продовжує свою діяльність хор ветеранів при районному будинку культури. Цей колектив  під керівництвом В.Рєпи у 2009 році  відвідав найвіддаленіші села  Шевченківського району зі своїми концертами.


     Вокальний квартет « Перлина» заснований у 2002 році. Керівником колективу є І.Селіхов. Колектив плідно працює і має велику кількість сучасних обробок українських народних пісень. Користується популярністю як місцевих глядачів, так і глядачів за межами району.


          На базі районного будинку культури  традиційно проводиться фестиваль народної творчості « Хай ллється пісня пам’яті людської» за участю колективів художньої самодіяльності сільських закладів культури.    


 

 
 
 
Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Шевченківської районної ради!
Інформаційна відкритість – головний принцип, яким ми керуємося в своїй роботі, тому вважаю за честь запросити Вас на сайт і ознайомитися з діяльністю районної ради та перспективами розвитку на майбутнє.
Наш сайт допоможе краще пізнавати наш чудовий край, знайомитися з доробками наших талановитих аматорів, слідкувати разом з нами за подіями, які відбуваються в районі.
Сподіваюсь на тісну співпрацю, шановні депутати всіх рівнів, жителі та гості нашого району. Буду вдячною кожному мешканцю нашого району за надання цікавого матеріалу, що стосується як історії, так і розвитку нашого району.

З повагою

Голова Шевченківської районної ради Н. Онищенко