home


Анонс подій!


23 квітня
Харківська Олена Григорівна
депутат районної ради

29 квітня
Проценко Наталія Борисівна 
депутат районної ради

         Календар України. Українське ділове мовлення

 

 

Штонда Григорій Єгорович

     Герой Радянського Союзу, кавалер ордена Леніна та медалей.

     Народився у 1901 році в селі Новомиколаївка Старовірівської волості Куп’янського повіту (зараз Шевченківського району) в багатодітній сім’ї селянина. З 1931 року працював у колгоспі імені Ворошилова.  Колгоспник  с. Новомиколаївка Шевченківського району. В роки війни став кулеметником 58-ї гвардійської стрілецької дивізії. Уже в перших боях на Харківщині отримав медаль «За відвагу». Особливо відзначився Григорій Єгорович у боях за Дніпро: серед перших форсував ріку, разом з товаришами заволодів плацдармом на правому березі і довго відбивав шалені атаки гітлерівців, за що указом Президії Верховної Ради СРСР від 20 грудня 1943 року був удостоєний звання Герой Радянського Союзу. Григорій Єгорович продовжував воювати до повної Перемоги над фашизмом, його груди прикрасили ще дві медалі «За відвагу».

     По закінченні війни Г.Є.Штонда повернувся в рідне село, де працював у місцевому колгоспі. У 1960 році герой війни передчасно помер, його поховали поряд з братською могилою Ново миколаївки.

 
 
 
Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Шевченківської районної ради!
Інформаційна відкритість – головний принцип, яким ми керуємося в своїй роботі, тому вважаю за честь запросити Вас на сайт і ознайомитися з діяльністю районної ради та перспективами розвитку на майбутнє.
Наш сайт допоможе краще пізнавати наш чудовий край, знайомитися з доробками наших талановитих аматорів, слідкувати разом з нами за подіями, які відбуваються в районі.
Сподіваюсь на тісну співпрацю, шановні депутати всіх рівнів, жителі та гості нашого району. Буду вдячною кожному мешканцю нашого району за надання цікавого матеріалу, що стосується як історії, так і розвитку нашого району.

З повагою

Голова Шевченківської районної ради Н. Онищенко