home
23 квітня
Харківська Олена Григорівна
депутат районної ради

29 квітня
Проценко Наталія Борисівна 
депутат районної ради

         Календар України. Українське ділове мовлення

 

 

Старовірівський птахокомплекс

СТОВ «Старовірівський птахокомплекс» - господарство, яке увійшло до «Ліги кращих» 2010 року і посіло третє місце у рейтингу «Динаміка розвитку підприємництва» за підсумками останніх двох років серед підприємств усіх форм власності у Харківській області.
СТОВ «Старовірівський птахокомплекс» розташовано в с. Старовірівка Шевченківського району Харківської області. Підприємство спеціалізується за двома напрямками: птахівництво і рослинництво. Основна область діяльності господарства – виробництво і реалізація продуктів птахівництва (товарне яйце, яєчне борошно, м’ясні види продукції) і рослинництва (фуражне зерно і насіння соняшнику).
 СТОВ «Старовірівський птахокомплекс» має виробничі потужності для утримання 330 тис. голів курей та несучок і 110 тис. голів для вирощування ремонтного молодняка - курочки; кормоцех для приготування 30 тонн комбікормів за добу; забійний цех, потужністю 2 тис. голів за зміну; цех по виробництву яєчного порошку – 250 кг за зміну; зерносховище на 2000 т зерна.
 Виробничий процес складається із 3-х стадій:
- вирощування курчат (ремонтного молодняка);
- утримання курей-несучок (товарне яйце);
- створення власної кормової бази (фуражне зерно).
Вирощування ремонтного молодняка являється першою стадією процесу виробництва курей – несучок і займає 100-120 днів. Вирощування курчат проходить в пташниках з спеціальним обладнанням, вони підрощуються до продуктивного віку та пересаджуються на промзону.
Друга стадія процесу виробництва – технологія утримання поголів’я курей - несучок. На підприємстві опоряджено 11 пташників з 250 тис. посадкових місць. Середньорічне поголів’я курей – несучок складає 200 тис. голів. Добовий обсяг виробництва яєць – 150 тис. штук.
Третя стадія процесу виробництва – створення власної кормової бази. Господарство орендує 1368 га землі і займається вирощуванням озимої пшениці, ячменю та насіння соняшнику. Це в деякій мірі дозволяє забезпечити себе фуражним  зерном. В залежності від врожаю, підприємству доводиться докуповувати фуражне зерно для виробництва власних комбікормів, собівартість яких менша від покупних, і це дає  господарству економію грошових коштів і отримання додаткового прибутку.
На підприємстві загалом працює 190 чоловік. Тут панує атмосфера розуміння, довіри і взаємності. Ще однією особливістю у діяльності підприємства є відсутність вимушених відпусток та сезонного звільнення працюючих – всі вони забезпечені роботою протягом року.
Керує підприємством Ігор Віталійович Вансовіч. Він закінчив Харківський електромеханічний технікум, отримав вищу освіту у Харківському інституті радіоелектроніки. Розпочавши трудовий шлях з посади інженера – електрика, через деякий час він був призначений головним енергетиком Старовірівського птахокомплексу, а через 9 років, на початку 2004 року, очолив це підприємство.
Стабільна робота дозволяє підприємству приймати участь у соціальному житті селища Старовірівка.  Надається посильна допомога у проведені ремонтних робіт на території храму, сільський клуб взято в аренду підприємства, щоб відремонтувати і створити дозвільний центр для дітей та молоді. Забезпечено жителів належним автобусним сполученням, постійна допомога також надається школі та дитсадку.
Продукція має знаходити споживача: без налагоджених схем реалізації будь – який виробник приречений на поразку. Тому одним з пріоритетних напрямків розвитку підприємства є постійний пошук нових ринків збуту. Розроблена власна маркетингова стратегія. Ретельно вивчається попит. В умовах гострої конкуренції виживає та розвивається лише той, хто знаходить резерви для зниження собівартості своєї продукції при підтриманні незмінно високої якості. Реконструкція, а згодом і повна заміна застарілого устаткування, впровадження новітніх енергозберігаючих технологій дозволять випускати яйце належного товарного вигляду за нижчою собівартістю.
Але без самовідданості і продуктивної праці колективу, без надійної і злагодженої команди, досягти успіху неможливо.
 

 
 
 
Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Шевченківської районної ради!
Інформаційна відкритість – головний принцип, яким ми керуємося в своїй роботі, тому вважаю за честь запросити Вас на сайт і ознайомитися з діяльністю районної ради та перспективами розвитку на майбутнє.
Наш сайт допоможе краще пізнавати наш чудовий край, знайомитися з доробками наших талановитих аматорів, слідкувати разом з нами за подіями, які відбуваються в районі.
Сподіваюсь на тісну співпрацю, шановні депутати всіх рівнів, жителі та гості нашого району. Буду вдячною кожному мешканцю нашого району за надання цікавого матеріалу, що стосується як історії, так і розвитку нашого району.

З повагою

Голова Шевченківської районної ради Н. Онищенко