home
 


Анонс подій!

 

22 березня
Борисенко Василь Мойсейович
Почесний громадянин Шевченківщини
22 березня
Сергієнко Тетяна Миколаївна
Великохутірський сільський голова 
 

 

Твори наших земляків

 "Фізична географія Шевченківського району" - автор Тройнер В´ячеслав Іванович

       До Вашої уваги представлено матеріали краєзнавчої книги „Фізична географія Шевченківського району”. Книга містить фізико – географічну характеристику Шевченківського району Харківської області. Звертається увага на охорону природного середовища. Розрахована на всіх любителів природи рідного краю, буде корисною вчителям та учням загальноосвітніх шкіл району.

      Тройнер В´ячеслав Іванович народився в 1953 році в селі Середня долина (сучасне с. Олександрівка) Шевченківського району Харківської області. У 1970 році закінчив Шевченківську середню загальноосвітню школу, а в 1980 році – Харківський державний університет імені О. М. Горького за спеціальністю географія. Понад чверть століття працював вчителем географії в Олександрійській, Велико хутірській і Гетьманівській загальноосвітніх школах та керівником краєзнавчого гуртка. У районній газеті „Краєвид” в 2001 – 2004 рр. надрукував краєзнавчі нариси про річкиШевченківщини.
"Шевченківщина: люди, події, факти" - автор Булига Андрій Михайлович

 
       У 2001 році в нашому краї вийшли історичні нариси з історії району "Краю мій, Шевченківщино..", які викликали чималий інтерес у місцевих жителів. Разом з тим те видання відразу ж поставило на повістку енну питання про його суттєве розширення і доповнення, особливо в розрізі історичного минулого окремих населених пунктів. Чергове історико-краєзнавче дослідження "Шевченківщина: люди, події, факти" в якійсь мірі і намагається виконати поставлене завдання.
       Книга розрахована на широке коло читачів, особливо учнів, студентів, вчителів, а також всіх тих, хто цікавиться минулим рідного краю.


         Булига Андрій Михайлович народився у 1958 році у Краснокутському районі Харківщини. Після закінчення історичного факультету Харківського державного університету в 1981 році  працював учителем історії та суспільствознавства Шевченківської СШ № 1, співробітником Шевченківського райкому Компартії України, вчителем історії Гетьманівської СШ, керівником районного музею, екскурсоводом районного краєзнавчого музею за сумісництвом, начальником архівного відділу Шевченківської райдержадміністрації.
          Булига А.М. поповнив скарбницю історико-культурної спадщини Шевченківщини цікавими описами історії нашого краю, написавши і видавши кілька книг по історичному краєзнавству. У 2001 році вийшов з друку історичний нарис «Краю мій, Шевченківщино…», потім з’явилася на світ книга «Слід на землі» (2006 р.), і дослідження серії «Населені пункти Шевченківщини» «Нижній Бурлук. Новомиколаївка» та «Гроза. Волоська Балаклія» (2007 р.), "Шевченківщина: люди, події, факти" (2010 р.). 

 
06.06.2013

    У 2012 році Булига А. М. та Тройнер В. І. Написали і видали книгу «Шевченківський район у роки Великої Вітчизняної війни», а на початку 2013 року вийшла з друку краєзнавча книга серії «Населені пункти Шевченківщини» під назвою «Олександрівка» цих же авторів.
   Нині готується до друку краєзнавча книга «Хлібороб Іван Шакін», яку Булига А. М. написав у співавторстві з сином колишнього голови колгоспу імені Фрунзе (с. Петрівка) Шакіним Миколою Івановичем. Видання буде багатим на фотографії, копії різноманітних документів та малюнків. Любителям історії пропонується текст майбутньої книги про славного хлібороба нашого краю - Хлібороб Іван Шакін.

"Война в судьбах людских" - автор Дудко Олександр Федорович

             До Вашої уваги представлено документальна повість А. Ф. Дудко «Война в судьбах людских». Ця дослідницька робота — також присвячена першим рокам війни. Автор малює складну довоєнну обстановку і те, як радянські люди сприйняли напад фашистської Німеччини, з першого дня назвавши цю війну Великою, Всенародною, Священною, Вітчизняною


Дудко Олександр Федорович народився 22 липня 1922 року в селі Базаліївка Печенізького району, з 1931 року проживав у селі Олурцівка Шевченківського району. Після закінчення Шевченківської середньої школи поступив до військового авіаційного училища, став кадровим військовим. У роки Великої Вітчизняної Війни – льотчик бомбардувальної авіації, який здійснив 118 бойових вильотів на ворожі позиції, кавалер трьох  бойових орденів та кількох медалей. Член спілки журналістів України, автор кількох документальних книг про маловідомі сторінки Великої Вітчизняної війни.
        Олександр Федорович Дудко відомий по публікаціях, направлених проти фальсифікації, спотворення подій Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років. Цінність його робіт полягає в тому, що це голос свідка і учасника боїв з німецько-фашистськими загарбниками. Сам Олександр Дудко знає війну не з чуток, не по книгах або кінофільмах. Він брав участь в боях з першого дня війни у складі курсантських добровільних формувань і закінчив її льотчиком-бомбардувальником на 117 бойовому вильоті над Берліном в травні 1945 року. Саме з цією причини тому, що написав Олександр Федорович, не можна не вірити — дійсну правду про війну він виніс з самого пекла війни.
    Окрім нарисів в періодичному друці (газети, журнали), А. Дудко написав і видав три дослідницько-документальні повісті про найтяжчі роки війни — (1941–1942 рр.), коли Червона Армія вимушена була відступати, залишаючи ворогові нашу територію, наших людей, коли її оточували, полонили цілими полицями, дивізіями, корпусами, арміями.

               

    У підтверджених архівними даними повістях Олександра Федоровича реабілітується багато радянських воїнів, що попали в німецький полон, а потім що відбули ув'язнення в сталінських таборах, не знаючи за що. Повісті А. Ф. Дудко «Право на безсмертие» (1985) і «Судьба генерала» (1990) з'явилися документальною підставою для посмертного присвоєння звання Героя Радянського Союзу генерал-майорові авіації Р. І. Тхору, замученому в гітлерівських таборах.
         Останні роки свого життя полковник у відставці проживав на Харківщині, в тому числі на Шевченківщині, активно співробітничав з місцевими засобами масової інформації, неодноразово зустрічався з представниками підростаючого покоління, вів велику пошукову краєзнавчу роботу.
        Ветеран війти та праці Олександр Федорович Дудко помер 20 червня 2006 року, похований в селі Мостове Шевченківського району.
         На превеликий жаль Олександр Федорович не дожив до того моменту коли йогу книгу опублікують. Матеріали книги „Война в судьбах людских”  надав нам його онук Дудко Андрій Олександрович. 

 

 
 
Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Шевченківської районної ради!
Інформаційна відкритість – головний принцип, яким ми керуємося в своїй роботі, тому вважаю за честь запросити Вас на сайт і ознайомитися з діяльністю районної ради та перспективами розвитку на майбутнє.
Наш сайт допоможе краще пізнавати наш чудовий край, знайомитися з доробками наших талановитих аматорів, слідкувати разом з нами за подіями, які відбуваються в районі.
Сподіваюсь на тісну співпрацю, шановні депутати всіх рівнів, жителі та гості нашого району. Буду вдячною кожному мешканцю нашого району за надання цікавого матеріалу, що стосується як історії, так і розвитку нашого району.

З повагою

Голова Шевченківської районної ради Н. Онищенко